Krycie dachów Warszawa
Dzisiaj jest: 24.06.2024r.

Krycie dachów

Czym jest usługa krycia dachów ?

Krycie dachów zazwyczaj kojarzy się z ułożeniem pokrycia dachowego na dachu. I prawidłowo. Jednakże krycie dachu to coś więcej niż tylko położenie materiału. To fachowe czynności polegające na tym, żeby dom  był suchy i szczelny, żeby nie było przecieków, żeby dach zapewniał schronienie i bezpieczeństwo pokoleniom.
Krycie dachów to proces skomplikowany o tyle, że nie pokryje prawidłowo dachu firma, która się na tym nie zna. Każde pokrycie, każdy materiał układa się inaczej, potrzebuje innego montażu, innej wiedzy, specjalistycznych narzędzi.
Przede wszystkim, aby dobrze, prawidłowo i na lata mieć pokryty dach, musi prace na dachu wykonywać wykwalifikowana brygada !

Każdy materiał na dach układa się inaczej.

Krycie blachodachówką

Teoretycznie krycie dachu blachodachówką jest najprostsze. Jednakże, ma się to tylko do dachów prostych. Krycie dachów dużych, o dużym stopniu nachylenia, z wieloma kominami, koszami i innymi elementami na dachu wymaga solidności i dokładnego poznania techniki jak prawidłowo pokryć dach blachodachówką.

 

Krycie dachów papą

Papa na dach jest dobrym pokryciem, gdy dach jest płaski. Papa służy również jako materiał pod dachówkę lub brachodachókę jako ochrona przed wodą i wilgocią. W takim przypadku papę wystarczy przybić do deskowania.  Gdy papa ma być szczelnym pokryciem należy ją specjalistycznie zgrzać, obrobić przy wypustach dachowych.