Krycie dachów Warszawa
Dzisiaj jest: 24.06.2024r.

krycie dachów dachówka ceramiczna i betonowa

Krycie dachów dachówką ceramiczną i betonową to coś, co udowadnia, że ten rodzaj pokrycia jest niezawodny przez wiele lat i będzie służyć jeszcze długo.

 

Czym różni się dachówka ceramiczna od betonowej?

 

Na pierwszy rzut oka między tymi dwoma rodzajami dachówki nie ma różnicy. Ale różnią się znacząco pod względem materiału wykonania. Dachówka betonowa to jak nazwa wskazuje beton portlandzki. Czerwonawą barwę dachówka taka zawdzięcza dodatkowi z tlenków żelaza. Dopełnienie stanowi zwykła woda. Następnie na osuszoną gotową dachówkę z betonu dodaje się warstwy. Mogą być gładkie i połyskujące lub matowe. Istnieje możliwość zmiany kolorystyki dachówek betonowych na ciemniejsze kolory. Dachówka ceramiczna jest produkowana starą, znaną metodą z gliny znalezionej w osadach ziemi. Tradycyjnie są wypalane, dlatego po przygotowaniu mogą mieć nieco różniący się od siebie kolor. Również mogą być barwione na inne kolory. Oba rodzaje dachówek przechodzą specjalne testy, mające na celu określić ich odporność na warunki atmosferyczne, szczególnie zaś mróz, jaki powoduje mikrouszkodzenia i pękanie w przypadku  słabej jakości materiału. Dachówki bez względu na rodzaj są odpowiednim pokryciem dachowym z tego względu, że są niepalne, dlatego nie stanowią zagrożenia pożarowego.  Dachówki betonowe mają gwarancję około trzydziestu lat, natomiast przy ceramicznych okres ten jest wydłużony do ponad pięćdziesięciu lat. Oczywiście jest to średni czas ich trwałości, mogą równie dobrze być w dobrym stanie i po siedemdziesięciu latach. Wiele zależy od właściciela.

 

Krycie dachów dachówkami

 

Od wielu lat zajmujemy się kryciem dachówkami wszystkich rodzajów, niezależnie wyłącznie od faktu z czego zostały wykonane, ale także jak. Do naszych usług należą:

 

-        remonty dachów,

-        budowa nowych dachów,

-        krycie dachów skomplikowanych,

-        krycie dachów zabytkowych,

-        krycie wież i dachów kościelnych,

-        krycie dachówką mniszką, karpiówką, dachówką zakładkową,

-        obróbki dekarskie,

-        ekspertyzy dachowe.

 

Kształt wykonania danych dachówek nie jest bez znaczenia, wówczas krycie dachu dachówką ceramiczną i betonową wymaga skupienia i precyzji. Sprawa jeszcze mocniej komplikuje się gdy mamy do czynienia z dachem niestandardowym, na przykład zabytkowym pełnym niespotykanych dziś nazbyt często elementów, jak wieżyczki, okna dachowe, i inne. Dla naszej ekipy dekarskiej nie jest to jednak żadna trudność, ponieważ posiadamy długoletnie doświadczenie w układaniu pokryć dachowych wszelkiego rodzaju. Krycie dachów dachówką ceramiczną i betonową nie ma dla nas żadnych tajemnic. Posiadamy ubezpieczenie, dajemy gwarancję na nasze prace. Dodatkowo współpracujemy z najlepszymi dostawcami materiałów oraz fachowcami takimi jak cieśla i inni, potrzebni do doprowadzenia dachu do stanu idealnego. Możemy pochwalić się bardzo dobrej jakości sprzętem oraz sprawnym i rzetelnym wykonywaniem obowiązków. Względy bezpieczeństwa są dla nas priorytetem.