Krycie dachów Warszawa
Dzisiaj jest: 24.06.2024r.

krycie dachów gontem bitumicznym Warszawa

Krycie dachów gontem bitumicznym to obok papy termozgrzewalnej jedna z popularniejszych i tańszych metod krycia budynków.

 

Zalety gontu bitumicznego

 

Gont bitumiczny to pokrycie dachowe do jakiego zaliczana jest papa termozgrzewalna, specjalnie przygotowane dachówki bitumiczne lub pokrycie w kształcie specjalnych połaci materiału kładzone na dach. Dachówki mogą być w kształcie tak zwanej rybiej łuski, borzego ogona lub w innych konfiguracjach. Do zalet takiego rozwiązania należy zaliczyć przede wszystkim fakt, że jest to pokrycie dachowe jakie jest kładzone szybko i wygląda estetycznie oraz schludnie. Zaletą jest również pewna oszczędność, za dachy z pokryciem dachowym z innych materiałów trzeba zapłacić od trzydziestu tysięcy w górę. Jednakże gont nadaje się jako jedna z wartsw pod inne pokrycie dachowe, gdyby właściciele chcieli dokonać zmian. Krycie dachów gontem bitumicznym jest dostępne dla każdego typu dachu, bez względu na kąt nachylenia. Niektórzy dekarze polecają je szczególnie dla dachów spadzistych. Doskonale nadaje się jako pokrycie dachów trudnych, skomplikowanych, z wieloma wcięciami i mało dostępnymi zakamarkami. Gont jest materiałem elastycznym i dobrze przylegającym, szczelnie pokrywającym całość dachu. Jest lekki, dlatego praktycznie nie istnieje możliwość przeciążenia więzi dachowej oraz ryzyko katastrofy budowlanej. Gont jest w stanie naśladować wiele różnych pokryć dachowych, na przykład dachówkę ceramiczną i betonową lub gont drewniany. Gdy materiał zacznie tracić estetykę lub właściciele zechcą coś zmienić, nie muszą zrywać starej warstwy, a jedynie na wierzch położyć nową. Dach jest odporny na zabrudzenia i łatwy w czyszczeniu.

 

Zakres usług z krycia dachów gontem bitumicznym

 

Pokrycie dachów gontem bitumicznym nie wymaga konserwacji przez dłuższy czas, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio przygotowane. W zakresie naszych usług znajdziecie państwo:

 

-        przygotowanie podkładu pod pokrycie dachowe,

-        położenie wierzchniej warstwy gontu,

-        zapewnienie otworów wentylacyjnych,

-        obróbki dekarskie na dachu z gontu.

 

Krycie dachów gontem bitumicznym wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Najczęściej jest to wykorzystanie zwykłych desek. Niezbędna jest też warstwa izolacyjna zapobiegająca powstawaniu wilgoci. Gont bitumiczny wymaga odpowiedniego montażu oraz przechowywania, aby poszczególne części nie sklejały się z sobą. Do mocowania używa się gwoździ, lecz nigdy zszywek, które nie są w stanie utrzymać gontu. Po skończonej pracy oraz w jej trakcie konieczne są obróbki dekarskie, mające na celu dodatkowe zwiększenie odporności oraz zabezpieczenie dachu przed warunkami atmosferycznymi, w szczególności opadami. Są to obróbki komina, montaż kaletnic i koszy. Nasza praca gwarantuje uzyskanie dachu estetycznego i funkcjonalnego. Pokrycie dachowe tego typu w pełni pozwala na zagospodarowanie poddasza, montaż okien dachowych. Nasze usługi gwarantują długoletnie zadowolenie z dachu krytego gontem. Mimo że nie jest to praca skomplikowana, warto do jej wykonania zatrudnić fachowca z prawdziwego zdarzenia.